упростите выражение: 1) 3 (b-1) в квадрате + 8b 2) (n+5) в квадрате - n (n-7) 3) 2c (8c-3) - (4c+1) в квадрате 4) (6-n) (n+6) + (n-4) в квадрате 5) (2+a) (2-a) (4-a в квадрате) - a в квадрате 6) m+n) (m-n) (m в квадрате-n в квадрате) + 2m в квадрате n в квадрате 7) (a+3) (a-3) (a-3) (a+3) + 18a в квадрате 8) (x+2) в квадрате умножаем на (x+2) в квадрате-x в четвёртой степени + 16

+4
Ответы (1)
  1. 26 февраля, 02:16
    0
    1) 3 (b-1) ² + 8b = 3 (b² + 2b+1) + 8b = 3b² + 6b+3+8b = 3b² + 14b+3;

    2) (n+5) ² - n (n-7) = n² + 10n + 25 - n² + 7n = 17n+25;

    3) 2c (8c-3) - (4c+1) ² = 16c-6c - (16c²+8c+1) = 10c-16c²-8c-1 = 2c-16c²-1;

    4) (6-n) (n+6) + (n-4) ² = n² - 36+n² + 8n+16 = 2n² + 8n-20;