Разложите на множители многочлен x^2+3x+2

+4
Ответы (1)
  1. 3 января, 18:21
    0
    X²-3x-10=x²-5x+2x-10 = (x²-5x) + (2x-10) = x (x-5) + 2 (x-5) = (x-5) (x+2)