Разложите на множители многочлен:

1) 15 а^2-20 а^3

2) 3 у+27 у^3-у^2

3) 32 а^7 в^3-16 а^3 в^5+40 а^4 в^2

+2
Ответы (2)
  1. 1 июля, 16:40
    0
    1) 5a^2 (3+4a)

    2) 3y (1+9y^2) - y^2 = (1+9y^2) (3y-y^2) = (1+9y^2) (y (3-y))
  2. 1 июля, 19:03
    -1
    1) 15a² - 20a³ = 5a² (3 - 4a)

    2) 3y + 27y³ - y² = 3y (1 + 9y² - y)

    3) 32a⁷b³ - 16a³b⁵ + 40a⁴b² = 8a³b² (4a⁴b - 2b³ + 5a)