Разложите на множители:

а) 2 х (а-b) + a (a-b)

б) 3x + 3y + bx + by

+5
Ответы (1)
  1. 22 сентября, 21:32
    0
    А) 2x (a-b) + a (a-b) = (2x+a) • (a-b)

    B) 3x+3y+bx+by=3 (x+y) + b• (x+y) = (3+b) • (x+y)