Разложите на множители трехчлен x²-12x+20

+3
Ответы (1)
  1. 25 марта, 10:58
    0
    X^2 - 12x + 20 = 0

    D = 144 - 80 = 64

    x1 = (12 + 8) / 2 = 20/2 = 10

    x2 = (12 - 8) / 2 = 4/2 = 2

    x^2 - 12x + 20 = (x - 10) (x - 2)