Разложите на множители : m3-m2n-nn2+n3

+4
Ответы (1)
  1. 10 июля, 05:17
    0
    m³ - m²n - mn²+n³ = m² (m-n) - n² (m-n) = (m²-n²) (m-n) = (m-n) (m+n) (m-n) =

    = (m-n) ² (m+n)