Выполните умножение

а) (x-9) (x+9) =

б) (3a^4-5) (3a^4+5) =

Разложите на множетили

а) 4x^2y^4-9=

б) 1-x^2y^2=

+1
Ответы (1)
  1. 14 августа, 05:41
    0
    (x-9) * (x+9) = x^2-81; (3a^4-5) * (3a^4+5) = 9a^8-25. 4x^2y^4-9 = (2xy^2-3) * (2xy^2+3) ; 1-x^2y^2 = (1-xy) * (1+xy).