Разложи на множители x3+8x2-5x-40

+1
Ответы (2)
  1. 5 июня, 18:51
    -1
    X^2 (x+8) - 5 (x+8) = (x+8) (x^2-5) = (x+8) (x-√5) (x+√5)
  2. 5 июня, 20:04
    +1
    (x3+8x2) - (5x+40) = x2 (x+8) - 5 (x+8) = (x+8) (x2-5)