Простите выражение:

0,2 (5y^2+1) (2y^2+1) ;

-0,4a (2y^3-3) (5-3a^2) ;

+2
Ответы (1)
  1. 12 марта, 18:37
    0
    0,2 (5 у^2*2 у^2+5 у^2+2 у^2+1) = 0,2 (10 у^4+7 у^2+1) = 2 У^4+1,4 у^2+0,2

    -0,4 а (2 у^3*5-2 у^3*3 а^2-3*5+3*3 а^2) = - 0,4 а (10 у^3-6 у^3 а^2-15+9 а^2) = - 4 ау^3+2,4 у^3 а^3+6 а-3,6 а^3