Решить уравнение

(2x - 5) (x + 3) = 7x + 21

+2
Ответы (1)
  1. 5 июля, 02:02
    0
    (2x-5) (x+3) = 7x+21

    2x2+6x-5x-15=7x+21

    2x2-6x-36=0

    Делим на два)

    x2-3x-18=0

    Виета:

    x1+x2=3

    x1•x2=-18

    x1=6

    x2=-3