Разложите на множители многочлен:

а) b^3 - 2b^2 + b

в) 3 а + 3b - ax - bx

д) 7a - 7b + 2b^2 - 2ab

б) ab^3 + 2a^2b^2 + a^3b

г) 5a - b + 5a^2 - ab

е) b^4 - b^2 + 4b + 4

+2
Ответы (1)
  1. 30 сентября, 02:40
    0
    1) b (b^2-2b+1) = b (b-1) ^2

    2) 3 (a+b) - x (a+b) = (3-x) (a+b)

    3) a (7-2b) - b (7-2b) = (a-b) (7-2b)

    4) ab (b^2+2ab+a^2) = ab (b+a) ^2

    5) 5a (1+a) - b (1+a) = (5a-b) (1+a)