Разложите на множители:

(x+3y) ^2 - (3x-y) ^2

+3
Ответы (2)
  1. 13 мая, 02:02
    0
    (x + 3y) ² - (3x - y) ² = (x + 3y - (3x - y)) * (x + 3y + (3x - y)) = (x + 3y - 3x + y) * (x + 3y + 3x - y) = (-2x + 4y) * (4x + 2y) = (-2 (x - 2y)) * 2 (2x + y) = - 2 * 2 (x - 2y) * (2x + y) = - 4 (x - 2y) * (2x + y)
  2. 13 мая, 03:49
    0
    (x+3y) ^2 - (3x-y) ^2 = (x+3y-3x+y) (x+3y+3x-y) = (-2x+4y) (4x+2y) = 2 * (2y-x) * 2 * (2x+y) = 4 * (2y-x) (2x+y)