Разложите на множители:

a) - m^2+2m-1

б) - 4x-4-x^2

+3
Ответы (1)
  1. 8 июля, 04:19
    -1
    А) - m² + 2m - 1 = - (m² - 2m + 1) = - (m-1) ² = (-m+1) ² = (1-m) ²

    б) - 4x - 4 - x² = - x² - 4x - 4 = - (x² + 4x + 4) = - (x+2) ²