Разложите на множители:

(x+5y) ^2 - (5x-y) ^2

+3
Ответы (1)
  1. 8 мая, 18:21
    0
    (x+5y) ² - (5x-y) ² = ((x+5y) - (5x-y)) ((x+5y) + (5x-y)) = (x+5y-5x+y) (x+5y+5x-y) = (6y-4x) (6x+4y)