Упростите выражения

а) 3 х - 5 у - 12 х + 9 у

б) 7 * (4 а + 3) - 5

в) 16 х - (2 х - 3) + (2 х + 6)

+3
Ответы (1)
  1. 6 октября, 06:37
    0
    3 х-5 у-12 х+9 у=4 у-9 х

    .

    7• (2 х-3) - 5=14 х-21-5=14 х-26

    .

    16 х - (2 х-3) + (2 х+6) = 16 х-2 х+3+2 х+6 = 16 х+9