Разложите на множители многочлен:

1) 1+2 с+с^2

2) 36b^2+12b+1

3) x+6a+9a^2

4) - a^2-2a-1

5) - 9+6b-b^2

6) - 2a^2+8ab-8b^2

7) - 12ab-3a^2-12b^2

+1
Ответы (1)
  1. 13 октября, 16:30
    0
    1) = (1+с) (1+с)

    2) = (6 в+1) (6 в+1)

    3) = (х+3 а) (х+3 а)

    4) = - (а+1) (а+1)

    5) = - (в-3) (в-3)

    6) = - 2 (а-2 в) (а-2 в)

    7) = - 3 (а+2) (а+2)