Разложите на множители:

4a³b² (x-y) - 18ab⁴ (y-x)

+3
Ответы (1)
  1. 24 июня, 13:42
    0
    4a^3b^2 (x-y) - 18ab^4 (y-x) = 4a^3b^2 (x-y) - 18ab^4 (- (x-y)) = 4a^3b^2 (x-y) + 18ab^4 (x-y) = 2ab^2 (x-y) * (2a^2+9b^2)