Вычислите

1) √10*√5*√32

2) √7*√32/35 * √2/5

3) √6⁸

4) √1,2²

+4
Ответы (1)
  1. 19 мая, 16:11
    0
    1) √2*√5*√5*√16*√2=√2²*√5²*√4²=2*5*4=40

    2) √7*√32/35 * √2/5=√7*√2*√16/√ (5*7) * √2/√5=√2²*4*√7 / (√7*√5²) = 2*4/5=8/5=1,6

    3) √6⁸=√ (6⁴) ²=6⁴=1296

    4) √1,2²=1,2