Решите уравнение

у4-у3-16 у2+16 у=0

+3
Ответы (1)
  1. 27 апреля, 16:19
    0
    У3 (у-1) - 16 у (у-1) = 0

    (у-1) (у3-16 у) = 0

    у-1=0 у3-16 у=0

    у=1 у (у2-16) = 0

    у=0 у2-16=0

    у2=16

    у=+4; - 4

    Ответ: 1; 0; +4; -4