Докажите тождество 1) 2 х - (8-х) + (3 х-2) = 6 х-10; (2) 8 (2 у-5) - 4 (3 у-7) - 6 у=-2 у-12

+2
Ответы (1)
  1. 27 августа, 19:04
    0
    2 х - (8-х) + (3 х-2) = 6 х-10

    2 х-8+х+3 х-2=6 х-10

    6 х-10=6 х-10