При а=1, в = - 2,4

6 (2 а-5 в) - 7 (-4 в-а)

+3
Ответы (1)
  1. 9 мая, 08:41
    0
    6 (2*1 - 5 * (-2,4)) - 7 (-4 * (-2,4) - 1) = 6 (2+12) - 7 (9,6-1) = 6*14 - 7*8,6 = 84 - 60,2 = 23,8