Докажите тождество a (b-c) + b (c-a) + c (a-b) = 0

+4
Ответы (1)
  1. 5 июля, 05:34
    0
    a (b-c) + b (c-a) + c (a-b) = 0

    a (b-c) + b (c-a) + c (a-b) = ab-ac+bc-ab+ac-bc=0

    0=0