Разложите на множители трехчлен 5x^2-6x+1

+5
Ответы (1)
  1. 25 августа, 12:20
    0
    5 х^2-6 х+1=0

    D = (-6) ^2-4*5*1=36-20=16 4^2

    х1=6+4/10=1

    х2=6-4/10=-0,2