Разложение многочленов на множители. 1) 2a (a-b) + 3b (a-b) 2) 3n (m-3) + 5m (m-3). 2b (x-1) - 3a (x-1) + c (x-1) 4) c (p-q) - a (p-q) + d (p-q) помогите решить

+3
Ответы (1)
  1. 2 июня, 12:38
    0
    1) 2a (a-b) + 3b (a-b) = (a-b) (2a+3b)

    2) 3n (m-3) + 5m (m-3) = (m-3) (3n+5m)

    3) 2b (x-1) - 3a (x-1) + c (x-1) = (x-1) (2b-3a+c)

    4) c (p-q) - a (p-q) + d (p-q) = (p-q) (c-a+d)