Разложите на множители:

1) 3 (t + 2) - t (t + 2) = (t + 2) (3 - t)

2) ab (b-3) + a^2 (b-3)

3) c (c-d) + (d-c)

+3
Ответы (1)
  1. 22 декабря, 18:06
    0
    2. ab (b-3) + a² (b-3) = (b-3) (a²+ab) = a (a+b) (b-3)

    3. c (c-d) + (d-c) = c (c-d) - (c-d) = (c-d) (c-1)