Разложите на множители x^2-9

y^3+27

x^2-4x+4

+5
Ответы (1)
  1. 26 декабря, 11:54
    0
    X²-9=x²-3² = (x+3) (x-3)

    y³+27=y³+3³ = (y+3) (y²-3y+9)

    x²-4x+4 = (x-2) (x-2) = (x-2) ²