Упростить:

(√3-√5) * (√3+√5) - (√3+√2) ²

+5
Ответы (1)
  1. 24 июня, 23:34
    0
    (√3-√5) (√3+√5) - (√3 + √2) ^2=

    =3-5 - (3+2 √6+2) =

    =3-5-5-2 √6=

    =-7-2 √6