1) - 4c-9m-6c-d

При с=1/2 d=35

2) Упростите выражение

(3 х+5 у) - (2 у-2 х) - 3 у

+1
Ответы (2)
  1. 31 декабря, 09:38
    0
    1) - 4c-9m-6c-d = - 10c-9m-d

    При с=1/2 d=35, - 10c-9m-d=-10·1/2-9·m-35=-40-9m

    2) Упростите выражение

    (3 х+5 у) - (2 у-2 х) - 3 у = 3 х+5 у-2 у+2 х-3 у=5x+0=5x
  2. 31 декабря, 09:57
    0
    -4 с - 9m - 6c - d = - 4*1/2 - 9m - 6*1/2 - 35 = - 4 - 9m - 3 - 35 = - 9m - 42