Разложите на множители:

1) (5a+6) ²-81

2) 25 - (a+7) ²

3) 9m² - (1+2m) ²

+1
Ответы (1)
  1. 5 октября, 02:34
    0
    1) (5a+6) ²-81 = (5a+6-9) * (5a+6+9) = (5a-3) * 5 * (a+3)

    2) 25 - (a+7) ² = (5-a-7) * (5+a+7) = (-2-a) * (12+a)

    3) 9m² - (1+2m) ² = (3m-1-2m) * (3m+1+2m) = (m-1) * (5m+1)