Решите

(5,5-17/6) : 4-1

+4
Ответы (1)
  1. 17 июля, 21:25
    0
    (5,5-17/6) : 4-1=1/3

    5,5=5 1/2

    1) 5 1/2-17/6=5 3/6-17/6=5 3/6-2 5/6=2 4/6

    2) 2 4/6:4=16/6:4=4/6

    3) 4/6-1=-2/6=1/3