Разложите на множители:

1) 15xy-25y²

2) 12a^5-4a⁴

3) 6a-6y+ab-by

+4
Ответы (1)
  1. 9 июля, 20:57
    +3
    15xy-25y²=5 у (3 х-5 у).

    12a⁵-4a⁴=4 а⁴ (3 а-1).

    6 а-6 у+аb-by=6a+ab-6y-by=a (6+b) - y (6-b) = a (6+b) + y (6+b) = (6+b) (a-y).