Log (3x+4) за основою одна третя=-2

+5
Ответы (1)
  1. 1 мая, 02:36
    0
    Решение

    log₁/₃ (3x + 4) = - 2

    ОДЗ: 3x + 4 > 0, x > - 4/3, x > - 1 (1/3)

    3x + 4 = (1/3) ⁻²

    3x + 4 = 9

    3x = 9 - 4

    3x = 5

    x = 5/3

    x = 1 (2/3)