X (1-x) + x (x²-1) = x² (x-1) докажите тождество

Помогите)

+1
Ответы (1)
  1. 10 июня, 18:48
    0
    X * (1-x) + x * (x²-1) = x² (x-1)

    x-x²+x³-x=x² (x-1)

    x³-x²=x² (x-1)

    x² (x-1) = x² (x-1)