1) 3^12 * (3^4) ^5 / (3^15) ^2 2) 6^12 / (2^5*3^7) ^2 3) 0.125^12*2^37 4) 25^4*5/125^3 5) 21^8/9^7*7^9 6) (1/3) ^17*81^4

+2
Ответы (1)
  1. 2 июля, 03:43
    0
    3^12 * (3^4) ^5 / (3^15) ^2 = 3^12*3^20/3^30 = 3^32/3^30 = 3^ (32-30) = 3^2=9

    6^12 / (2^5*3^7) ^2 = (3*2) ^12 / (2^10*3^14) = 3^ (-2) * 2^2 = (2/3) ^2=4/9

    0.125^12*2^37 = (2^ (-3)) ^12*2^37=2^ (-36) * 2^37=2

    25^4*5/125^3 = 5^9/5^ (3*3) = 1

    21^8/9^7*7^9 = 3^8*7^8 / (3^14*7^9) = 1 / (3^6*7) = 1/5103

    (1/3) ^17*81^4 = 3^ (-17) * (3^16) = 1/3