Упростите выражение

4 у (у-4) - (у-8) ²

+4
Ответы (1)
  1. 4 марта, 15:36
    0
    4 у (у-4) - (у-8) ² = 4 у² - 16 у - (у²-16 у+64) = 4 у²-16 у-у²+16 у-64 = 3 у²-64