Разложите на множители многочлен 4) y^3-18+6y^2-3y

5) a^2-ab+ac-bc

6) 20a^3bc-28ac^2+15a^2b^2-21bc

7) x^2+xy+axy+a

8) 24x^2-44x^2y-18x^2y^3+33y^4

+4
Ответы (1)
  1. 3 декабря, 05:05
    0
    4) у^3 - 18 + 6 у^2 - 3 у = у^3 - 3 у + 6 у^2 - 18 = у (у^2 - 3) + 6 (у^2 - 3) = (у+6) (у^2-3)

    5) а^2 - ab + ac - bc = a^2 + ac - ab - bc = a (a + c) - b (a + c) = (a-b) (a+c)

    6) 20 а^3bc - 28ac^2 + 15a^2b^2 - 21bc = 20a^3bc + 15a^2b^2 - 28ac^2 - 21bc = 5a^2b (4ac + 3b) - 7c (4ac + 3b) = (5a^2b - 7c) (4ac + 3b)

    8) 24 х^2 - 44 х^2 у - 18 х^2 у^3 + 33 у^4 = 24 х^2 - 18 х^2 у^3 - 44 х^2 у + 33 у^4 = 6 х^2 (4 - 3 у^3) - 11 у (4 х^2 - 3 у^3)