Y = 3-2sin^2x D (y) E (y)

+1
Ответы (1)
  1. 3 июля, 11:00
    0
    3) y=3-2sin^2x = 2 + (1-2sin²х) = 2 + cos2x⇒[ E (y) = [ 1; 3 ].