Разложите на множители 1. x в квадрате - 7x плюс 12 2. 6x в квадрате плюс 5 x-4

+3
Ответы (1)
  1. 26 ноября, 03:50
    0
    x^2-7 х+12 = x (х-3) - 4 (х-3) = (х-3) (х-4)

    6 х^2+5 х-4=6 х^2+8 х-3 х-4=3 х (2 х-1) + 4 (2 х-1) = (2 х-1) (3 х+4)