Разложите на множители:

а) 8p (p-q) + q (p-q)

б) bx+6b-xc-6c

+5
Ответы (1)
  1. 24 сентября, 23:07
    0
    а) 8p (p-q) + q (p-q) = 8p^2 - 8pq + pq - q^2 = 8p^2 - 7pq - q^2

    б) bx+6b-xc-6c = b (x+6) - c (x+6)