Упростите выражение:

a) (a-2y) ^2 + 4y (a-y) =

b) (2m-3) (2m+3) - (2m-1) ^2=

+1
Ответы (2)
  1. 3 апреля, 02:50
    0
    (а-2 у) 2 + 4 у (а-у) = а2-4 ау+4 у2+4 ау-4 у2=а2

    (2m-3) (2m+3) - (2m-1) 2 = 4m2-9-4m2+4m-1=4m-10
  2. 3 апреля, 02:53
    0
    a) (a-2y) ^2+4y (a-y) = a^2-4ay+4y^2+4ay-4y^2=a^2

    b) (2m-3) (2m+3) - (2m-1) ^2=4m^2-9 - (4m^2-4m+1) = 4m^2-9-4m^2+4m-1=4m-10=2 (2m-5)