Разложите на множители 3 х+хy^2-x^2y-3y

и a^3-ab-a^2b+a^2

+1
Ответы (2)
  1. 19 ноября, 18:08
    0
    1) 3 (x-y) - xy (x-y) = (x-y) (3-xy)

    2) a^2 (a+1) - ab (a+1) = a (a-b) (a+1)
  2. 19 ноября, 19:46
    0
    1) 3 х+хy^2-x^2y-3y = 3 (x-y) + xy (x-y) = (x-y) (3 + xy)

    2) a^3-ab-a^2b+a^2 = a^2 (a+1) - ab (1+a) = (a+1) (a^2 - ab)