Разложить на множители трехчлен:

x|в квадрате| - 5x + 6

x|в квадрате| + 4x - 5

x|в квадрате| + 5x - 24

+5
Ответы (1)
  1. 28 июня, 06:06
    0
    x2-5x+6=0

    D=1

    x=3

    x=2

    (x-2) (x-3)

    x2+4x-5=0

    D=36

    x=1

    x=-5

    (x-1) (x+5)

    x2+5x-24=0

    D=121

    x=3

    x=-8

    (x-3) (x+8)