решите уравнения x + (x+1) + (x+2) = 9 (z-2) + (z-1) + z=-3 21 + (20-4x) - (11-2x) = 0 2u-3 (7-2u) = 3 12-y=5 (4-2y) + 10 2-2 (x-8) = 4x-4

+2
Ответы (1)
  1. 23 января, 13:48
    0
    1. x + (x+1) + (x+2) = 9

    x+x+1+x+2=9

    3x+3=9

    3x=9-3

    3x=6

    x=6:3

    x=2

    2. (z-2) + (z-1) + z=-3

    z-2+z-1+z=-3

    3z-3=-3

    3z=-3+3

    3z=0

    z=0

    3. 21 + (20-4x) - (11-2x) = 0

    21+20-4x-11+2x=0

    -2x+30=0

    -2x=-30

    x=-30: (-2)

    x=15

    4. 2u-3 (7-2u) = 3

    2u-21+6u=3

    8u=3+21

    8u=24

    u=24:8

    u=3

    5.12-y=5 (4-2y) + 10

    12-y=20-10y+10

    -y+10y=30-12

    9y=18

    y=18:9

    y=2

    6. 2-2 (x-8) = 4x-4

    2-2x+16=4x-4

    -2x-4x=-4-16-2

    -6x=-22

    x=-22: (-6)

    x=11/3