Разложите на множетели:

2m (a+b) + a+b

4x (m-n) - m-n

5x (a+b) - a-b

3m (x+y) - x-y

+4
Ответы (1)
  1. 10 июля, 15:00
    0
    2m (a+b) + a+b = (a+b) (2m+1)

    4x (m-n) - m-n=4x (m-n) - (m+n) = (m-n) (4x+1)

    5x (a+b) - a-b=5x (a+b) - (a+b) = (a+b) (5x-1)

    3m (x+y) - x-y==3m (x+y) - (x+y) = (x+y) (3m-1)