разложите на множители 3 а+3b+c (a+b)

+1
Ответы (2)
  1. 13 марта, 22:30
    0
    3 а + 3b+c (a+b) = 3 (a+b) + c (a+b) = (a+b) + (3+c)
  2. 13 марта, 22:48
    0
    3 а+3b+c (a+b) = (3 а+3b) + c (a+b) = 3 (а+в) + с (а+в) = (а+в) (3+с)