Разложите на мнжетели:

а) x^3-9x

б) 5a^2-10ab+5b^2

+1
Ответы (2)
  1. 1 июля, 12:41
    0
    а) x^3-9x=x (x^2-9) = x (x-3) (x+3)

    б) 5a^2-10ab+5b^2=5 (a^2-2ab+b^2) = 5 (a-b) ^2.
  2. 1 июля, 13:04
    0
    A) x (x^2-9) = x (x-3) (x+3)

    б) 5 (a^2-2ab+b2) = 5 (a-b) ^2