Разложите на множители:

а) a^2-a-6=

+2
Ответы (1)
  1. 19 сентября, 05:22
    0
    A^2 - a - 6 = a^2 - 1/2 * 2*a + 1/4 - 1/4 - 6 = (a-1/2) ^2 - 25/4 = (a - 1/2 - 5/2) (a-1/2+5/2) = (a - - 3) (a + 2)