разложите на множители:

а) a^2-a-c^2+c

б) m-m^2-n+n^2

+4
Ответы (1)
  1. 17 декабря, 07:53
    0
    1.

    а^2 - а - с^2 + с = (а-с) (а+с) (с-а)

    2.

    то же самое. m - m^2 - n+n^2 = (m-n) (n-m) (n+m)