Решите уравнение 3-4 (1-6x) = 2 (3x+4)

Разложите на множетели: 3a^2-9ab; x^3-25x

+4
Ответы (2)
  1. 2 февраля, 18:30
    0
    3-4+24 х=6 х+8

    18 х=9

    х=2
  2. 2 февраля, 19:00
    0
    3 - 4 (1 - 6x) = 2 (3x + 4)

    3 - 4 + 24x = 6x + 8

    24x - 6x = 8 - 3 + 4

    18x = 9 | : 18

    x = ½

    3a² - 9ab = 3a (a - 3b)

    x³ - 25x = x (x² - 25)