разложите на множители двучлен 1) 20 а^2b-45by^2. 3) 0,3 х^3y-2,7xy^3.5) 108x^7y^5-4800x^3y^3

+1
Ответы (2)
  1. 18 февраля, 21:13
    0
    1) 20 а²b-45by²=5b (4a²-9y²) = 5b (2a-3y) (2a+3y)

    3) 0,3 х³y-2,7xy³=0,3xy (x²-9y²) = 0,3xy (x-9y) (x+3y)

    5) 108x⁷y⁵-4800x³y³=12x³y³ (9x⁴y²-400) = 3x³y³ (3x²y-20) (3x²y+20)
  2. 18 февраля, 22:35
    0
    1) 5b (4a^2-9y^2) = 5b (2a-3y) (2a+3y)

    3) 0,3xy (x^2-9y^2) = 0,3xy (x-3y) (x+3y)

    5) 12x^3y^3 (9x^4y^2-400) = 12x^3y^3 (3x^2y-20) (3x^2y+20)